Udruga Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine

zg

Udruga Ivana Perkovca – izlet u Međimursku županiju i Dekanovec

Dekanovec – međimursko mjesto Dekanovec, ujedno je i najmanja hrvatska općina i to je jedino što nas razlikuje (Udruga smo iz najveće hrvatske općine, općine Brdovec). Spaja nas ljubav prema tradiciji i okupljanju u udruzi te poznavanje različitih umijeća izrada tradicijskih predmeta i ukrasa, u ovome slučaju kinča!

Kakve su izvrsne majstorice u izradi kinča naše gostoljubive domaćice iz KUU “Florijan Andrašec”, pogledajte na objavljenim fotografijama! Hvala Tatjani Tatjana Pintarić, Nadi, Katarini, Trezi, Ljubici i Luciji na vještinama koje su podijelile s nama! Teško smo se rastali, nastavljamo u Staroj školi u Šenkovcu!

Slijedio je ručak u restoranu Bajzovi dvori.