Udruga Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine

zg

Udruga Ivana Perkovca – Čitamo nove etnografije

Mladi članovi Udruge Ivana Perkovca predstavili knjigu dr. sc. Ivane Katarinčić: „Estetika i etika baleta: ambivalentna opstojnost“.

U Općoj pučkoj školi u Šenkovcu održano je predstavljanje knjige dr. sc. Ivane Katarinčić „Estetika i etika baleta: ambivalentna opstojnost“.
Predstavljanje je održano u organizaciji Udruge Ivana Perkovca iz Šenkovca, a predsjednica Udruge Jasna Horvat istaknula je kako na ovaj način proširuju svoje aktivnosti te uvode mlade u rad udruge. Tako je predstavljanje knjige moderirao Juraj Šantorić, student etnologije i kulturne antropologije na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. U programu je sudjelovao i mladi gitarist Karlo Pracaić iz Ključa Brdovečkog.
Predstavljanje knjige Ivane Katarinčić održano je u sklopu projekta “Čitamo nove etnografije” Udruge Ivana Perkovca, financiranog unutar Programa javnih potreba u kulturi za 2024. godinu u Zagrebačkoj županiji.
(Tekst: Dražen Mufić, Zaprešićki kraj)
Nakon predstavljanja knjige održan je likof na kojem zahvaljujemo obitelji Katarinčić!
Bilo nam je jako lipo!