Udruga Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine

zg

Turističke mogućnosti kulturnog turizma u Općoj pučkoj školi u Šenkovcu

Udruga Ivana Perkovca drugi puta se uključila u program Dana europske baštine 1. listopada 2020. godine sa sljedećim programom:
PREZENTACIJA / Stručno predavanje “Turističke mogućnosti kulturnog turizma u Općoj pučkoj školi u Šenkovcu“

PROGRAM I RASPORED ONLINE PREZENTACIJE: 1. 10. 2012., 19:00 sati
ORGANIZATOR: Udruga Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine
SUDJELUJU: Sanja Rajter, dipl. oec.; Višeslav Račić, prof.

Svrha prezentacije bila je upoznati sudionike online radionice s turističkim mogućnostima kajkavske ikavske baštine kako bi se revitalizirala destinacija te ih upoznati s interpretatorima – nositeljima turističke ponude.

Stručnim predavanjem uz vođenu prezentaciju demonstrirao se ponuđeni turistički doživljaj autentičan za donjosutlansko i marijagoričko područje. Očekivani rezultat radionice je spoznaja polaznika kako interpretacija, iskustvo, doživljaj i interakcija s kajkavskom ikavskom baštinom može biti turistička mogućnost te da svako iskustvo koje je dobro predstavljeno, vođeno, organizirano i marketinški provedeno može biti prilika za održivi razvoj kulturnog turizma.

Turističke mogućnosti kulturnog turizma