Udruga Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine

zg

Suncokret ruralnog turizma Hrvatske – Sunflower Award

Predstavljamo naše ovogodišnje prijavitelje:

Udruga Ivana Perkovca
Udruga Ivana Perkovca svojim radom i aktivnostima njeguje i promiče tradicijsko, povijesno, duhovno, kulturno, prosvjetno i prirodno nasljeđe čime doprinose razvoju lokalne zajednice i očuvanju identiteta sutlanskih ikavaca. Udruga temelji svoje djelovanje na dobrovoljnom radu svojih članova te na raznovrsnim programima u koje se članovi uključuju prema vlastitome interesu. Udruga predstavlja i promiče kajkavsku ikavsku baštinu na brojnim svečanostima, manifestacijama i priredbama, osim toga njeguje tradicionalne zanate i način života pa tako priređuje manifestacije ”Kosci kosiju” i ”Harmička ocvarkijada”
Turistička zajednica Savsko – sutlanska dolina i brigi Zagrebačka županija Croatia Full of life