Udruga Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine

zg

Predstavljena Zbirka pjesama “Boži pasec”

U petak, 16. prosinca u Ključu Brdovečkom predstavljena je treća Zbirka pjesama Nade Lozar – Tomašić “Boži pasec”. O zbirci je govorio prof. Brano Pilaš, književnica i novinarka Božica Brkan te urednica zbirke Jasna Horvat. U kulturno – umjetničkom programu sudjelovalo je Kulturno – umjetničko društvo Mihovila Krušlina, Voklana skupina Ivančice iz Kupljenova, a pjesme Nade Lozar – Tomašić čitao je Ivica Ivanković i Dražen Mihok. U interpretaciji pjesama pridružile su se i djevojčice Patricija, Tara i Terezia.

Ova večer poezije bila je posvećena 100. obljetnici rođenja Stjepana Jakševca koji se rodio 16. prosinca 1916.godine na Svetome Križu. O životu i djelu Stjepana Jakševca u svojem izlaganju osvrnuo se prof. Branko Pilaš.