Predstavljanje knjige “Belovar i mi” člana Udruge Ivana Perkovca, Dražena Mihoka

Dana 19.7. u 19 h u vatrogasnom domu u Mariji Magdaleni održano je predstavljanje knjige “Belovar i mi”, autora Dražena Mihoka, člana Udruge Ivana Perkovca.

Uz autora, o knjizi je govorila urednica knjige, Jasna Horvat i recezent Franjo Percela. U programu su sudjelovali i pjesnici ikavske kajkavštine Marica Planinšek i Dragutin Mihalinec te članovi vokalne skupine KUD-a Pušća.
Nakladnik-Udruga Ivana Perkovca – iskreno čestita svojem članu Draženu na najnovijem izdanju, a Općini Pušća i načelniku Filipu Bernardiću zahvaljuje na pokroviteljstvu izdanja knjige.

Riječ urednice:

“Autor Dražen Mihok radi svoje prve knjige „Kapela Majke Božje Čiselske – Župa sv. Jurja u Donjoj Pušći“ objavljene 2016. godine, zatim i druge „Kapela sv. Marije Magdalene“ objavljene 2019. godine te posebno radi najnovijeg dokumentacijskog izdanja „Belovar i mi“ zaslužuje naše iskreno priznanje i zahvalnost. Dražen Mihok je prvi i jedini (izuzevši Soseka prije sto godina) u Općini Pušća i Župi Svetoga Jurja pomno istražio brojne materijalne i nematerijalne povijesne izvore, obradio ih i predstavio nam podatke o bogatoj kulturno-povijesnoj baštini i kajkavsko-ikavskoj tradiciji te sakralnim i kulturnim znamenitostima svoje rodne župe i rodnoga mjesta, svoje lipe Marije Magdalene. Istražio je i magdalenske ljude za koje svojim stihovima moli i magdalenska pjesnikinja Marica Planinšek:
„I na koncu, či ste zbilja došli v naše selo/sikak predite do cirkve na brigu/pak, či vam ni teško/zmolite jen Očenaš mali/za pokojne seljane teri su puno/za Magdalenu dali…“

Udruzi Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine, čiji je Dražen Mihok dugogodišnji član, na radost je i ponos da sve što ponire u našim znatiželjnim i nemirnim dušama i uzavrelim srcima, otire sa sebe prašinu zaborava i zabljesne na suncu na autentičan i originalan način.

Dražen Mihok je svojim najnovijim izdanjem, a četrnaestim po redu u izdavačkoj djelatnosti Udruge Ivana Perkovca, doprinio čuvanju vlastitoga zavičaja – Belovara – bijeloga dvora, te poručio svima nama, kako nije moguće izgubiti vlastiti identitet, zavičaj i materinsku rič.

Objavljena knjiga autora Dražena Mihoka neizmjeran je i značajan prilog tomu.

Prepustite se čitanju ove vrijedne knjige, koja potvrđuje kako „sve što je zapisano i objavljeno, nije izgubljeno“ i ponovno pronađite staze svojega djetinjstva kojima ste davno krenuli u svijet te se ovom knjigom ponovno vratite u svoj rodni bijeli grad – Belovar!”

Jasna Horvat