Udruga Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine

zg

Posjet gradu heroju Vukovaru

Povodom dana sjećanja na žrtve Vukovara članovi podružnica iz Velike Gorice i Brdovca, s članovima obitelji i gostima posjetili su Vukovar i Bogdanovce u organizaciji NDHZŽ i u suradnji s općinom Brdovec. U delegaciji je bila i predsjednica Udruge Ivana Perkovca, Jasna Horvat. Obišli smo Trpinjsku cestu i Spomen dom hrvatskih branitelja, Vodotoranj, Vukovarsku bolnicu, groblje Ovčara, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata zapalili svijeće i položili vijence. U Bogdanovcima, na Spomen obilježju, odali smo počast stradalim u Domovinskom ratu. Načelnik općine Marko Barun nam je pričao o događanjima tijekom Domovinskog rata, “kukuruznom putu” i herojskoj borbi MUP-a, ZNG-a i HOS-a.Tijekom obilaska mjesta stradanja o događanjima na području Vukovara i svom sudjelovanju u njima svjedočio nam je branitelj Pejo Lovrinović. Na kraju dana ugostili su nas prijatelji iz Svinjarevaca.