Udruga Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine

zg

Obilježili smo 135. obljetnicu rođenja hrvatskog slikara Mihovila Krušlina

(Ključ Brdovečki, 4. rujna 1882. – Ključ Brdovečki, 5. lipnja 1962.)

Susret sa slikarom

Pamteći slikara i njegova djela i prenoseći priču o njima svojoj djeci, jedno malo selo učinilo je veliko djelo za svoju kulturu, odnosno, riječju još jasnijom i točnijom, za svoju dušu. 4. rujna navršava se 135. obljetnica rođenja hrvatskog slikara Mihovila Krušlina koja je 1. rujna u 19 sati i obilježena u njegovom rodnom Ključu Brdovečkom. O životu i djelu našega Miška izlagao je prof. Nikola Albaneže, povjesničar umjetnosti, a večer su svojim kulturno – umjetničkim programom obogatili: Kud Mihovil Krušlin, Karmen Luketić, Mladen Kuhar,Udruga Ivana Perkovca – Marica Planinšek, Ema Kolega, Terezia Lukić i Leticia Pavlović, Teana Pavlović. Toplo gostoprimstvo na ovoj kulturnoj večeri svim posjetiteljima pružala je Udruga žena i mladih “Ključanke” i VMO Ključ Brdovečki.