Udruga Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine

zg

NOĆ MUZEJA 2016.

Noć muzeja u Općoj pučkoj školi u siječnju 2016. godine bila je posvećena pjesniku Stjepanu Jakševcu, pjesniku čija se 100. obljetnica rođenja obilježava u 2016. godini (Sveti Križ, 16. 12. 1916. – Zagreb, 10. 5. 1994.). U znak sjećanja otvorena je izložba „Stjepanu Jakševcu – pjesniku sretnoga djetinjstva“ uz prigodnu riječ prof. Branka Pilaša te je održan poetsko – glazbeni program uz interpretaciju pjesnikovih stihova uz najmlađe članove Udruge, glazbeni nastup mladih glazbenika i Kulturno – umjetničkog društva Mihovila Krušlina. U Noći muzeja otvorena je i izložba starih igračaka „Naše mutice“ te upriličeno slušanje Grimmovih bajki u hrvatskom prepjevu i dramaturškoj obradi Stjepana Jakševca. Posljednja aktivnost bila je radionica izrade krpenih igračaka.