Udruga Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine

zg

“Najbolje iz Makedonije” u Staroj školi u Šenkovcu

U srijedu 29. studenog se u Staroj školi u Šenkovcu predstavila zbirka recepata ‘Najbolje iz Makedonije’ autorice Lene Đapić uz glazbeni program skupine Ezerki i 7/8 te degustaciju najboljih tradicijskih, makedonskih jela. Profesorica Judita Ray Hudeček, predsjednica Hrvatsko-makedonskog društva i urednica kuharice ‘Najbolje iz Makedonije’ i autorica Lena Đapić otkrile su oduševljenim posjetiteljima ovoga posebnoga događaja u Šenkovcu tajnu dobrog makedonskog ajvara, pinđura ljutice i drugih kulinarskih tajni iz Makedonske kuharice. “Najbolje iz Makedonije” zasigurno je jedan od najboljih događanja od kada Udruga Ivana Perkovca djeluje u prostoru Stare škole te je to, prema riječima jednog od uzvanika, “početak jednog divnog prijateljstva…”