Udruga Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine

zg

Mediji o nama: Rič h srcu; Šenkovec bio domaćin lijepe kajkavske večeri

Lijepoj kajkavskoj večeri u Općoj pučkoj školi Šenkovec doprinos su dali kajkavci i ikavci. Na taj način priključili su se Danima europske baštine 2021. godine. Na izložbi „Rič h srcu“ posebnu dragost izrazila su djeca što u svom kraju njeguju kajkavsku ikavicu.

Od 1. do 31. listopada 2021. godine traje izložba „Rič h srcu“. U Općoj pučkoj školi Šenkovec tako je otvorena izložba keramike autorice Zdravke Kramarić. Od opremljenih srca od keramike do plakata, sve to izradili su učenici Srednje škole „Ban Josip Jelačić“ Zaprešić. Na plakatima se nalaze i QR kodovi s Karlovim glasom koji čita svaku poslovicu. On je izvorni govornik donjosutlanske kajkavske ikavice. “Meni je jako drago da u našem kraju njegujemo kajkavsku ikavicu. Smatram da je to naše blago koje trebamo njegovati i drago mi je da sam prisustvovao ovoj večeri”, rekao nam je Karlo Kunjas, učenik 1. b razreda Srednje škole “Ban Josip Jelačić” Zaprešić.

https://zapad.tv/ric-h-srcu-senkovec-bio-domacin-lijepe-kajkavske-veceri/