Udruga Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine

zg

Manifestacija Dani otvorenih vrata udruga 

Manifestacija Dani otvorenih vrata udruga koju organizira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske godišnji je događaj koji se održava u cijeloj Hrvatskoj s ciljem informiranja javnosti o radu udruga u lokalnoj i široj zajednici. To je prilika da građani sudjeluju u brojnim kreativnim radionicama, predavanjima, predstavama, akcijama, te se upoznaju s različitim društveno korisnim projektima i programima, ali i mogućnostima volontiranja u udrugama.

U sklopu Dana otvorenih vrata udruga 2022., u četvrtak, 02. lipnja 2022. na jezeru Granešina održana je i konferencija „Uloga i doprinos udruga u rješavanju kriznih situacija i izgradnji novih modela pomoći i podrške“. Konferencija je održana s ciljem predstavljanja aktivnosti s kojima su se udruge i različite inicijative građana uključile u rješavanje kriznih situacija te s ciljem poticanja razmišljanja o novim modelima suočavanja s posljedicama kriza i njihovog rješavanja. Na konferenciji je sudjeloala predsjednica Udruge Ivana Perkovca Jasna Horvat.