Udruga Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine

zg

Koncert “Moj Isuse, raskriljujem k Tebi ruke” u sklopu 32. Svečanosti Pasionske baštine

Iskreno i od srca hvala svim sudionicima korizmenog koncerta lijepih, starinskih, pučkih i crkveni korizmenih pjesama koje su u subotu, 11. ožujka ispunile brdovečku Župnu crkvu sv. Vida u Javorju.
Za program pod nazivom “Moj Isuse, raskriljujem k Tebi ruke” u sklopu 32. Svečanosti Pasionske baštine posebnu hvalu zaslužuju: velečasni Danijel Hačko, župnik Župe Sv. Vida te Eva Kirchmayer Bilić, Jasna Horvat, Karmen Luketić ,Mario Kambić i Luka Kostelac. Uz KUD – o Kupljenovo i njihovog voditelja Ivicu Ivankovića, svoj vrijedan doprinos dale su i drage “Krušlinke” iz KUD – a Mihovila Krušlina iz Šenkovca s voditeljem-orguljašem Jozom Kraljevićem te ikavsko – kajkavski pjesnici Udruge Ivana Perkovca iz Šenkovca – Marica Planinšek, Nada Lozar – Tomašić i Jasna Horvat.