Udruga Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine

zg

Europa i ljudska prava

Dan ljudskih prava (10. prosinca), prigodnim programom „Europa i ljudska prava“, obilježila je Koordinacija za ljudska prava Zagrebačke županije u Općoj pučkoj školi u Šenkovcu

Program je održan u Šenkovcu, a domaćin je bila Udruga Ivana Perkovca – udruga za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine. Marija Ledinski Anić, predsjednica Koordinacije, podsjetila je na Deklaraciju o ljudskim pravima (usvojenu na Općoj skupštini Ujedinjenih naroda 10. prosinca 1948.) i Ustav RH, čijih se načela, svojim radom i djelovanjem, drži Koordinacija. U prigodnom programu stihovima na kajkavskoj ikavici sudjelovala je Leticija Pavlović i Nada Lozar – Tomašić te ženska vokalna etno grupa “Ezerki” sa svojim makedonskim repertoarom.