Udruga Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine

zg

Drinak cvate, h svojoj lipoti, za uskrsloga Jezuša…

Čast nam je pozvati Vas na Večer hrvatske korizmene tradicije Drinak cvate, h svojoj lipoti, za uskrsloga Jezuša…

u petak, 24. ožujka 2017. godine
u Opću pučku školu
Zagrebačka 44
Šenkovec

PROGRAM:
19 sati – Predstavljanje knjige:
Anita Brezović “Evo čovjeka!”
O knjizi će govoriti dr. sc. Klementina Batina

19, 30 sati – Otvorenje 18. samostalne izložbe:
Zdravko Postružin “CHIAROSCURO”(SVJETLO – SJENA)
O izložbi će govoriti Mirko Ivanjek, prof.

Izložba je otvorena do 18. travnja 2017. godine

U Kulturno – umjetničkom dijelu programa korizmene pučke napjeve izvode
KUD Bistra i KUD Mihovila Krušlina, Šenkovec

Korizmeni recital poezije govore:
Vera Grgac, Jasna Horvat, Nada Lozar -Tomašić i Branko Zbukvić

O knjizi:

Knjiga Evo čovjeka! temelji se na autoričinom tumačenju univerzalnog značenja Isusovog učenja. Iako su Isusove riječi jednostavne i slikovite, njihovo značenje je ljudima ponekad nejasno te su česta kriva tumačenja. Stoga autorica naglašava: “Isusovo učenje je jedinstveno i svevremeno, neovisno o kulturi i napretku civilizacije” te dodaje kako je ono svedeno na razinu “običnog” čovjeka te potiče ljubav, razumijevanje, oprost, blagost… Autorica, osim toga, tumači i osnovne kršćanske dogme (Sveto Trojstvo, utjelovljenje, otkupljenje, uskrsnuće, stvaranje, providnost) onako kako ih je spoznala čitajući i proučavajući Sveto Pismo.

Iz recenzije dr.sc. Klementine Batine

O izložbi:

Zdravko Postružin igrom svjetla i pastelnim tonovima dočarava svijet motiva koji se pojavljuju u format poput iskre, poput odsjaja i zauvijek uhvaćenog trenutka… Umjetnik pred sebe stavlja razne zadatke, mijenja formate, tehnike i unutar slike i najjednostavniji motiv dočarava kroz zanimljivi kadar. Poziva gledatelja da sudjeluje kroz svoje gledanje i istraživanje, da se propitkuje kroz motive i da ne ostane ravnodušan pri doživljaju jedne duhovne dimenzije, jednog sakralnog svijeta svakodnevnice. Pojednostaviti ili malo otežati pristup ili odabir boja te jednostavno iščeznuti kroz krajeve u beskraj…
Maja Vukina Bogović, magistra grafike

Dobro došli, lipo bu!