Udruga Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine

zg

Dani europske baštine

U povodu Dana europske baštine na temu Baština i priroda – krajolik mogućnosti srdačno Vas pozivamo na izložbu “Igra sutlanskih boja, pjesme i riječi (riči)” u petak, 20. listopada 2017. godine u 18 sati u Općoj pučkoj školi u Šenkovcu, Zagrebačka 44.

Likovna djela nastala tijekom likovne kolonije “Igra sutlanskih boja, pjesme i riječi (riči)” bit će predstavljena na istoimenoj izložbi uz prigodni program otvorenja: – predavanje ravnateljice Javne ustanove Zeleni prsten Zagrebačke županije gospođe Martine Glasnović pod nazivom “Rijeka Sutla – dio zaštićene europske prirodn baštine” – interpretacija tekstova članova Udruge Ivana Perkovca na kajkavskoj ikavštini na temu rijeke Sutle i života na njenim obalama, – nastup Kulturno – umjetničkog društva Mihovila Krušlina, Šenkovec koje će se predstaviti s kajavsko – ikavskim napjevima objavljenim na nosaču zvuka “Sukla poopiva,” – izložba kinča – bilja sa sutlanskih livada, vrtova i okućnica.

Dobro nam došli!