Dani europske baštine – Baština koja povezuje – kulturne rute i mreže Ministarstva kulture i medija RH, 30.9.2024. Stara škola u Šenkovcu

Ovogodišnji drugi program Udruge Ivana Perkovca pod nazivom “Sutla/Sukla/Sutla i Mura – rijeke istoga slijeva”
Kad Sukla i Mura žubore zajedno…
Kulturno- umjetnička udruga “Florijan Andrašec” iz Dekanovca, Međimurska županija i Udruga Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine – večer obilježavanja Dana europske baštine.
Hvala dragim Međimurkama iz Dekanovca koje su nas zdušno i od srca “okinčile” svojim umijećem “z cvetnjaka Horvatske” podsjećajući nas ujedno na lik i djela velikoga i samozatajnoga međimurskoga sina Florijana Andrašeca.
Hvala članici udruge i čuvarici kulturne baštine Zdravki Kramarić koja nas je podsjetila na spoj tradicije, keramike i kinča te nas vodila kroz prezentaciju rada kreativnih radionica u Udruzi Ivana Perkovca protekle 2 godine.