Dani europske baštine 2017.

Ministarstvo kulture uvrstilo je Udrugu Ivana Perkovca u obilježavanje Dana europske baštine 2017. Ovogodišnja tema je: Baština i priroda – krajolik mogućnosti.

U brojnim naseljima diljem Hrvatske, od Vukovara do Konavala, organizirane su izložbe, stručna predavanja, prezentacije, radionice, obilasci i drugi sadržaji kojima se želi prizvati važnost istinske povezanosti i interakcije čovjeka s prirodom u današnjem visokotehnološkom dobu te ih pozicionirati kao temelj, izvorište ljudskog umjetničkog kreiranja.
Naš program posvetili smo rijeci Sutli – Sukli i njezinom krajobrazu po kojoj je i nazvan naš jedinstveni Donjosutlanski ikavski kajkavski dijalekt!