Božićne radionice izrade keramičkih anđela u našoj Udruzi

Učenička zadruga Ban Srednje škole Ban Josip Jelačić iz Zaprešića u ovo adventsko vrijeme održala je radionice keramike u našoj Udruzi.
Pod mentorstvom prof. Zdravke Kramarić, voditeljice UZ Ban , ali i njezine Keramičke sekcije, održane su tri radionice izrade božićnih anđela.
Prava radionica – Otisni svog anđela bavila se oblikovanjem samih anđela u svježoj glini. Anđeli su otisnuti kalupom u razvaljanu glinu u kojoj je predviđena i rupica na koju će se provući ukrasna traka.
Na drugoj smo radionici pod nazivom – Oslikaj svog anđela engobama istočkali anđele u bojama hrvatskih licitara te glazirani prozirnom glazurom
Treća je radionica – Opremi svog anđela zasigurno bila najljepša jer su na njoj sudionici uživali u opremanju predivno izrađenih uradaka. Na anđele su stavili ukrasnu trakicu i drvenu kuglicu te tako svojem proizvodu dali posljednju božićnu čaroliju.
Ovo je još samo jedna u nizu suradnji između srednje škole i naše Udruge čiji je voditeljica ove sekcije novi član.