8. Harmička (međunarodna) ocvarkijada / čvarkijada prerasla u respektabilnu kulinarsko – zabavnu manifestaciju

Od prvoga okupljanja članova Udruge Ivana Perkovca i Harmičana (MO Harmica) u dvorištu Ivana Jurkasa gdje smo počeli topiti špek i dilati ocvarke za manifestaciju „Kosci kosiju“ prošlo je devet godina i u tom periodu ta inicijativa prerasla je u manifestaciju s respektabilnim brojem sudionika i posjetitelja.

Na 8. Harmičkoj (međunarodnoj) ocvarkijadi / čvarkijadi sudjelovalo je 27 stručnih ekipa koje su pokazale kako pripremiti najbolje ocvarke / čvarke:

MO VUKOVO SELO
OPG JAKOVINA
UDRUGA UMIROVLJENIKA PUŠĆA
NK BRDOVEC

Stručni žiri u sastavu dvojice kuhara – Alma Čatlaka i Branka Ognjenovića izdvojili su tri najuspješnije ekipe koje su zaslužile i pehare i najveće kuhače:
1. MJESTO EKIPA LADUČA, 2. MJESTO EKIPA OPG JAKOVINA, 3. MJESTO EKIPA DVD MARIJA MAGDALENA. Za FAIR PLAY pehar je dodijeljen EKIPI UDRUGE HRVATSKIH BRANITELJA IZ MARIJE GORICE.
No, važnije od od natjecateljskog dijela manifestacije bila je vesela atmosfera, ponovni susreti starih prijatelja i velik broj posjetitelja uz domaću gastronomsku ponudu i vina našega kraja te zabava, pjesma i ples uz glazbeni sastav Domino.

Veliko zadovoljstvo organizatora – Udruge Ivana Perkovca, MO Harmica, DVD Harmica i pokrovitelja – Općine Brdovec i TZ Savsko – sutlanska dolina i brigi još jednom dokazuje kako se timskim radom, suradnjom i povezivanjem vrlo uspješno može provesti i ovako velika manifestacija.

Hvala medijskim pokroviteljima – TV Zapad, Radio – Sljemenu, Prigorskom kaju i Zaprešičkom kraju.

Fala sim skup – bilo je jako lipo!